Історія КЗ "Дергачівський ліцей №2"

У 1935 році в с. Дергачі було засновано колишню 41 середню школу Південної залізничної дороги. До цього часу з 1926 року це була ФЗС (фабрично-заводська семерічка). Директором був Нагорний Мойсей Павлович.

/Files/images/storya_ltseyu/6 001.jpg

З 1937 школа № 41 стала середньою. Вчителями працювали і колишні випускники. Десять з них повернулися до рідної школи, де і почали свою трудову діяльність вчителя, це – Молодчий В. І., Слюсаренко Катерина Давидівна, Попович Поліна Леонідівна, Слюсаренко Галина Григорівна, Слюсаренко Михайло Трохимович, Смалько Ольга Михайлівна, Безрук Марія Андріївна, Чишко Людмила Олександрівна та інші.

/Files/images/storya_ltseyu/6.jpg
/Files/images/storya_ltseyu/Копия 6.jpg

У 1940 році після глибокої перевірки якості роботи школи відділом шкіл Південної залізниці була премійована бібліотекою в 5 тисяч екземплярів книг художньої літератури, а також автомобілем.

/Files/images/storya_ltseyu/P3212189.JPG
/Files/images/storya_ltseyu/6 012.jpg

Наприкінці жовтня 1941 року розгорнулися запеклі бої за Дергачі. У зв'язку з прибуттям в тил поранених залізнична школа № 41 була перетворена на госпіталь, де перебували поранені бійці. Під час другої окупації району (10.03. - 13.08.1943 р.) гітлерівці спалили школу.

Будівництво нової школи почалося у 1957 році.

/Files/images/storya_ltseyu/6 003.jpg
/Files/images/storya_ltseyu/6 004.jpg
/Files/images/storya_ltseyu/6 005.jpg

Учні і батьки були активними будівниками нової споруди. І ось з’явилося триповерхове приміщення, яке прийняв вчительський та учнівський колективи у січні 1959 року.

/Files/images/storya_ltseyu/6 006.jpg

На зміну Нагорному Мойсею Павловичу прийшов новий директор - Дубовик Семен Антонович, на долю якого випало випроводжати перших випускників школи.

/Files/images/storya_ltseyu/6 011.jpg
/Files/images/storya_ltseyu/P60329-163324.jpg
/Files/images/storya_ltseyu/6 007.jpg
/Files/images/storya_ltseyu/6 014.jpg

/Files/images/storya_ltseyu/Копия ЯКИМЕНКО 10003.jpg
/Files/images/storya_ltseyu/6 015.jpg
/Files/images/storya_ltseyu/6 016.jpg

Команда школи на районних спортивних змаганнях (стадіон м. Дергачі)

/Files/images/storya_ltseyu/ЯКИМЕНКО 10003.jpg

Мироненко Володимир (1)
Гребенюк Микола (2)
Бондаренко Василь (4)
Якименко Володимир (5)
Черненко Надія (7)

Зустріч перших випускників школи (27.06.2014)

/Files/images/storya_ltseyu/ЯКИМЕНКО 40002.jpg

Говорячи про історію школи, не можна обійти ім’я Ткаченка Миколи Яковича – директора середньої школи № 2 з 1962 по 1984 р. Його педагогічна діяльність – це багаторічна клопітка праця в нашому закладі. Заслуги Миколи Яковича як учителя, директора були високо оцінені державою, йому було присвоєно звання "Відмінник освіти СРСР", "Заслужений вчитель УРСР", нагороджений орденом Знака пошани.

/Files/images/storya_ltseyu/6 010.jpg

З 1984 року школу очолює талановитий, енергійний, творчий учитель історії – директор Остапенко Олексій Прокопович, вчитель вищої категорії, вчитель-методист,нагороджений знаком "Василь Сухомлинський", йому присвоєно звання "Відмінник освіти України".

Остапенко Олексій Прокопович

Остапенко О. П.

З 2001 року середня загальноосвітня школа №2 стала середнім загальноосвітнім НВК №2 з юридичним ліцеєм.

З 2004 року середній загальноосвітній НВК №2 з юридичним ліцеєм перейменовано на Дергачівський ліцей №2 Дергачівської районної ради Харківської області.